Különböző nyugdíj és életbiztosítások után igénybe vehető adókedvezmény és egyéb lehetőségek után, ha még mindég van olyan adóforintotok, amely állambácsinál bent marad érdemes elgondolkodni az egészségpénztári tagságon, több szempontból is:
- ez egy olyan termék, mely igazából nem kerül pénzbe és mégis!
- mivel a legtöbb magyar háztartásban költenek kisebb nagyobb összeget gyógyszerekre és gyógyhatású készítményekre, a kidobott pénz mégsem az
- több családtag is hozzárendelhető egy fiókhoz, ergó a nagymama szemüvege és a gyermek sporteszközei után is tudunk kedvezményt igénybe venni
- év végén pedig jóváírják a 20%-os adókedvezményt a számlánkon
- kamatadó mentes
- örökölhető a számlán maradó pénz
Nézzük a gyakorlatban:
Van egy Online Belépési Nyilatkozat nevezetű nyomtatvány ,amelyet itt tudsz letölteni. Miután kitöltötted beküldöd e-mailben, vagy hívsz engem és ideadod személyesen és én továbbítom.
Miután ez megvan igénylünk közösen egy kártyát, amely mint egy bankkártya úgy néz ki! Egyedül ennek van egy nagyobb költsége, kb 4-5000 Ft körüli! A Generalinal konkrétan:
„A kártya érvényessége a kártyakibocsátástól számított 3 év. A tag belépését követően kibocsátásra kerülő főkártya első alkalommal díjmentes a pénztártag részére. A díjmentes főkártya érvényességének lejáratát követően kibocsátásra kerülő további főkártya költsége 2 600 Ft/3 év.”
Ezután kezd el összeszámolni mennyi kb. az az összeg amelyet havonta mindenképp ott hagytok a gyógyszertárban, illetve akit még szeretnél a szerződésbe bevonni, neki is! Sokszor elmondom, hogy pl. nagymama gyógyszerei így tudnak kevesebbe kerülni….
SZÁMOLJUNK együtt:
Én a saját példámból indulok ki, ahol két gyermekkel sok egészségmegőrző és bio terméket veszek. Havonta 10-12 ezer körül simán otthagyok a patikában! Az évente 120-140 ezer Ft! Ez a 10-12 ezer Ft lesz a havi tagdíjam, amely nem kötelező, mert a vállalt tagság sem kötelező, hanem önkéntes. Persze van egy maghatározott minimum, nálunk: De mivel ez a minimális szükségletünk nyilván ennek befizetéséből indulok ki, ha azonnal használni szeretném a pénztári tagságom.
Ha például van időd előre gondolkodni huszonegypár évesen, és tudod, hogy kb 5 év múlva szeretnétek babát, akkor is elkezdhető és majdan a babaápolási felszerelést simán lehet vele finanszírozni éveken keresztül….Lényeg az előrelátás és tervezés.
Tehát befizetek, vagy átutalok a saját folyószámlámról 10000 ft-ot az egészségpénztári számlámra , vagy csekken befizetek, de nyilván inkasszó is megadható így automatikusan megy minden. Szépen besétálsz a gyógyszertárba és megveszed amire szükséged van, de ezúttal nem kp.-ban fizetsz, hanem az egészségpénztári kártyádat adod oda a pénztárosnak. Ha nincs épp kártyás fizetési lehetőség akkor pedig az adataid megadva kérsz számlát a megvásárolt termékekről és ezt szépen elteszed. Elküldöd a számlát a Pénztáradnak és ők visszautalják az összeget a Te bankszámládra, amelyet te így még egyszer el tudsz költeni.
Ergo 120.000 ft után neked a 20% visszautalásra kerül az egészségpénztári számládra, az 24000 Ft. Veheted úgy is, hogy két havi gyógyszert, kiegészítőt az állambácsi ingyen ad neked! :)
Hivatalosan tehát a befizetett összeg 20%-a, maximum évi 150.000 Ft jóváírásra kerül a pénztári tag számláján!!
Mire használható fel az egészségpénztári megtakarítás?
Elszámolható termékek és szolgáltatások
· Gyógyszertári termékek
Gyógyszerek, OGYI engedélyes gyógyhatású készítmények
· Gyógyászati segédeszközök
EMKI engedéllyel rendelkező termékek
· Csecsemő- és betegápolási cikkek
Pelenka, babakozmetikum, cumisüveg, csecsemőtápszer
· Szemüveg, kontaktlencse és tartozékaik
Keretek, lencsék, kontaktlencse folyadékok
· Fogászati szűrés, kezelés
Fogtömés, fogkő-eltávolítás, fogszabályozás, fogpótlás
· Egészségügyi és gyógyászati szolgáltatások
Vizsgálatok, műtétek, kezelések, gyógymasszázs, gyógytorna
· Az Országos Élelmezés- és Táplálkozástudományi Intézet által nyilvántartásba vett, gluténmentes speciális élelmiszerek
· Mozgáskorlátozottak lakókörnyezetének átalakítása
· Vakvezető kutya tartása, Braille írással készült könyv, hangos könyv
· Egészségügyi célú egyéb szolgáltatások
Táppénz kiegészítése, otthoni ápolás
· Szolgáltatást finanszírozó egészségbiztosítások (betegség biztosítások)
Egyes, életmódjavító termékek és szolgáltatások ellenértéke adóköteles jövedelemnek számít, amit az adóbevallásban egyéb jövedelemként kell bevallani és adózni kell utána.
· Természetgyógyászat
· Sporteszközvásárlás
· Fogápolási cikkek
· Gyógyteák
További részletes infó a Generali Egészség és Önsegélyező Pénztár oldalán találsz!