You are currently viewing Segítsd gyermeked pénzügyi fejlődését ! – 1.

Segítsd gyermeked pénzügyi fejlődését ! – 1.

[et_pb_section admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”row”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Szöveg” background_layout=”light” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Ahhoz, hogy gyermekednek át tudd adni a te jelenlegi pénzügyi ismereteid, illetve inkább a helyes tudást tudd átadni bizony először magaddal érdemes kezdeni a tudásbővítést. Sok – sok beszélgetés alkalmával tapasztalom, hogy nagyon sok felnőtt ember sincs tisztában pénzügyi alapfogalmakkal, melyek nagyon is szükségesek mindennapi életünkhöz.

Szoktam mondani :

„Egy jó pénzügyi tanácsadó nem megoldás a pénzügyi írástudatlanságra!”

Ha van is a családnak egy pénzügyi tanácsadója, neked meg kell tudni ítélni, hogy jó tanácsokat ad-e! Kész! Tudom, hogy se iskolában, sem az életben senki nem tanított nekünk pénzügyi ismereteket , így  MOST muszáj tanulnunk! És őszintén, így TE hogyan akarod átadni a tudásod a gyermeknek. Tudom és hiszem, hogy gyermekeinknek mindenki anyagi bőséget és jólétet képzel osztályrészül, viszont ezzel csak annyi a gond, hogyha nem ebben nő föl és nem lát a napi pénzkezelésre ragyogó példákat maga körül, bizony sanszos, hogy ő sem tudja megtanulni. Csakis azt amit maga körül lát.

Viszont, ha képes vagy magad is fejlődni ezen a téren, mutathatsz elöljáró példát csemetédnek egészen kis dolgokkal is. Tehát hajrá, kezdd magaddal és a következő napokban gondold végig, hogy a gondolataid a pénzzel kapcsolatban, milyen hiedelmeket tartalmaznak. Neked milyen a pénzügyi önismereted?

Pl.: Nézz a tükörbe, mi jut először eszedbe? – ” Kövér vagyok”, ” Öregszem”…

Nézz a pénztárcádra és lelki szemeid előtt lásd bankszámlád :), majd írd le mit gondolsz jelenlegi anyagi helyzeteddel kapcsolatban:

„Nem értem a bonyolult pénzügyi számításokat!”

„Nekem ennyi jár, ezt tudom magam megkeresni!”

„Szüleim sem voltak soha gazdagok, sajnos mi is így halunk meg!”

„Senki nem mutatta, hogyan kell a pénzünket gyarapítani, csak a munkát ismerjük!”

„Öregek vagyunk már, hogy meggazdagodjunk!”

Ezeknek a gondolatoknak mindnek jelentéstartalma van, amelyek negatív gondolatok formájában uralják életed. De mivel ezek legtöbbje TANULT gondolat és viselkedésminta, melyeket igenis képes vagy megváltoztatni. Igy szép lassan megnyílik az út gyermeked előtt is, hogy pozitív példával és hozzáállással szolgálj neki.

Nyilván ahogy ezek a „képek” kialakultak a fejedben, nem 1-2 hét volt, így ezek megváltoztatása se ennyi idő, hanem jóval több és bizony múlik azon is mennyi éves vagy, mióta élsz ezekkel a hátráltató meggyőződésekkel. És még sok minden máson. Viszont REND-SZERES, kitartó munkával jelentős javulás érhető el és közben lehet gyakorolni is…

Tehát már biztosan rájöttél ahhoz, hogy valami változzon bizony NEKED kell Változnod. Ettől az emberek nagy része hanyatt-homlok menekül, így ha te is elkezdtél hastájékon „feszülni” elköszönök és további sok sikert kívánva utadra engedlek….

HA viszont megszületett egy elhatározás benned, mellyel gyermekedet /is/ tudod segíteni, olvass tovább és tessék megcsinálni a dolgaid!

Gondolkodj el azon, hogyan tudod megcáfolni hiedelmeidet, hiszen amíg a megértés nincs meg,mi okokból kifolyólag alakultak ki önkorlátozó gondolataid, addig nehéz a továbblépés, hiszen a bennünk lévő alap meggyőződéseink a legfontosabbak amelyek vagy előre visznek vagy szinten tartanak…jobb esetben. Ha estleg nem tudsz rájönni, hogy mi az ami visszahúz, kezd el leírni és pl. kezd el egy naplót vezetni. Nem oly rég írtam az én naplózási szokásomról , így a bullet journal REND-SZERÉT nyugodt szívvel ajánlom neked is a szokásaid rendbetételére, hiedelmeid, pozitív / negatív gondolataid összegyűjtésére és még rengeteg dolgot tudsz rendszerezni, mely megértéshez vezet benned elsősorban! Ismét egy jó példa leszel gyermeked előtt, mert nagyon hasznos tud lenni maga a naplózás önmagunk megismerésére is, pláne ha valaki fiatalon kezdi.

És akkor itt helyben is vagyunk, elértünk örök vesszőparipámhoz a szokásokhoz.  Azt gondolom nincs ennél fontosabb „program” egyikünk életében sem, hiszen szokásaink határozzák meg napjaink, mit-mikor-hol-kivel-meddig teszünk, dolgozunk és a napokból így lesznek hetek, hónapok, évek és így jutunk vagy nem jutunk célunkig. Ennyi! Mindezeken belül pedig talán legfontosabb kategória a pénzügyi szokásaink.

Folytatás következik….

Kérdés, kérés, elérhetőségek:

Tel.: 20/3287041

budai.agnes@generalimail.hu

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Vélemény, hozzászólás?