A biztosítási téma ma lassan szitokszónak számít sok embernél, holott baj esetén mindenkinek jól esik és jön a támasz. Ebben a cikkben arról lesz szó, hogy egyáltalán van-e szükségünk biztosításra? Különösen kockázati életbiztosításra? Amely ugye a klasszikus biztosítási elveken működő forma. Ami annyit tesz, hogy fizeted havonta az x összeget, ha történik veled valami baj akkor látsz viszont a pénzedből, ha nem akkor minimálisat csak. De ott az érzés, ha baj van van hova fordulni. Azt már te döntöd el ez mennyit is ér ez meg neked havonta!
Röviden leírom mire jó a biztosítás és kinek lehet rá szüksége.
Az életbiztosítások, ezen belül pedig a kockázati életbiztosítások hasznosságáról igen-igen megoszlik az emberek véleménye. Általában 2 nagy csoportot különböztetünk meg:
-
Az egyik csoport teljesen tisztában van a kockázati biztosítás,mint pénzügyi alaptermék fontosságával és nem kérdés nála, hogy szüksége van rá. Ezért amikor az egyik lejár azonnal újraköti!
-
A másodikba azok tartoznak, akik nem láttak jó példát valószínűleg maguk előtt soha talán, és az az első kérdésük, hogy „Szükségem van nekem életbiztosításra?” „Ugysem történik velem semmi!”
Talán a második embercsoport az akiknél sajnos előbb-utóbb valószínűleg biztosan fog valami történni.
És mikor a baj , baleset bekövetkezik csak néz, hogy akkor most rajta ki fog segíteni? Pedig a baj általában megelőzhető pláne fel lehet rá készülni! Mindég hangsúlyozom a tervezés fontosságát.
Kinek van rá szüksége?
Persze, ha van a bankszámládon annyi félretett pénzed, hogy pl. ha baleset miatt kiesel 9 hónapra a munkádból és akár teljesen keresőképtelenné válsz pótolni tudd a mindennapi munkádból származó összeget, gond egy szál se!! Csak kevés ilyen ember van ma már én azt tapasztalom. Ebben az esetben nincs annyira szükséged kockázati életbiztosításra, de ennek ellenére sem árt felkészülni. A bankban tartott pénzed pedig inkább jó helyen fialtatni!
Ha viszont nincs a cihában,vagy bankban legalább 1 évre elegendő megtakarításod csak nagyobb baj esetére fenntartva akkor egyenesen felelőtlenség nem biztosítani magad, pláne ha még családod is van! És az egészre a korona az amikor egyfős, egykeresős családokról beszélünk. Általában egy nő, aki 1-2 gyerekkel maga él, és van neki jól fizető munkahelye amellyel viszont rengeteget utazik.
Ha adósságod van pláne kötelezővé tenném az életbiztosítást, hiszen a tartozás öröklődik, így ha veled valami történik a gyermekeid életét is képes vagy elvágni.
Egyedülalló szülőknek szintén muszáj az mondanám, hiszen ezzel megvalósítható egy biztos ” támasz”, baleset, munkaképesség csökkenés, kisebb-nagyobb sérülések idejére is!
Hogyan működik? Mi a jelentősége?
Sokan felesleges pénzkidobásnak tartják, de mint egy védőpajzs úgy képes működni, ha egy embernek meggyengül a gazdasági helyzete. Ez történhet valamilyen komoly betegség, baleset vagy mozgáskárosodás esetén, hosszabb idejű betegszabadság miatt vagy pl. ha a családfő elhalálozik. Bármely eset bekövetkezik a biztosított vagy annak családja a biztosítótól kérheti a biztosítási feltételek alapján járó díjat. Ez a díj nagyon sokszor segíti a halálesettel kapcsolatos költségek fedezését , a bevételkieséssel járó költségek fedezését. Ilyen biztosítást már össze lehet állítani, havi 4-8ezer Ft közötti díjért!
Nyilván az a jó, ha nem kell fizetnie a biztosítónak, és eléri a lejáratot a biztosítás, viszont mi van ha mégis, esetleg történik valami? A lakásbiztosítást is fizeted állandóan, és lehet, hogy sosem történik baj… Gondolj először a saját életetekre, majd a vagyonodra.
Ha ezek után még vannak kétségeid, hogy szükséged van -e neked, személy szerint kockázati életbiztosításra, válaszolj meg magadnak néhány kérdést:
-
Rendelkezel-e annyi készpénz tartalékkal, hogy ha ma baleset ér és kórházba kerülsz, akkor fedezni tudod a kezelésed költségeit?
-
Van-e annyi pénzed elkülönítve, hogy a családod, párod fizetni tudja a hiteled,tartozásod törlesztését?
Mivel a kockázati biztosítást hívják „ember casco”-nak is, gondolkozz el, hogy TE vajon érsz-e annyit, mint az összes vagyonod? A lakásod, az autód, amelyekre minden további nélkül megkötöd a biztosítást….Persze most mondhatod, hogy te arra sem kötsz, akkor nincs miről beszélnem…
Lehetőségeid vannak, élj velük:
A piacon rengeteg konstrukció létezik, neked azt kell eldöntened és átlátnod milyenek jelenleg az életkörülményeid, milyen kockázatoknak vagy jellemzően kitéve.
Alapkockázatok, amelyekből választhatsz
-
Haláleseti kockázat
-
Maradandó egészségkárosodás
-
Baleseti kiegészítők
-
Egészségbiztosítási kiegészítők
Egyéb kiegészítések:
-
Rettegett női betegségek
-
Égési sérülés
-
Kórházi napi térítés
-
stb.
Bármilyen további kérdésre szívesen válaszolok! És természetesen a Rád jellemzőek alapján is tudunk egy személyre szabott ajánlatot készíteni.
És létezik olyan megoldás is, ahol lejártakor komolyabb összeget is vissza kaphatsz. Beszéljûnk személyesen a részletekről.
Itt tudsz írni nekem!
Ági